O marce Autentico®

   Farby kredowe to nie jest wynalazek naszych czasów, ich rozkwit sięga  XIV-wiecznej Italii, ale już na długo przed rozpoczęciem naszej ery farby na bazie kredy i wapna były stosowane, np do wykonania malowideł naskalnych w jaskiniach krasowych Lascaux i Altamirze. Renesansowi włosi tworzyli farby mieszając różne składniki  naturalne takie jak wapno, glina, gleba. Wapienne malowidła wykonywano na suchych nawierzchniach - tzw. malarstwo "al secco" lub na powierzchniach mokrych - malowanie "al fresco". Farby kredowe charakteryzują się tym, że niebywale potrafią przetrwać próbę czasu. Zachowują swój piękny wygląd przez długi czas, wiele renesansowych malowideł ściennych malowanych farbami kredowymi nadal zachwyca nas swoim pięknem.

    Gdy Eric i Ris Adams postanowili zrezygnować z pracy w Holandii by realizować swoją pasję odnawiając stare meble w swojej pracowni w Londynie, zostali szybko dostrzeżeni przez prestiżowy dom mody Ralph Lauren, który zlecił im wykonanie mebli na zamówienie do swoich salonów firmowych na całym świecie. Eric i Ris, do swojej pracy pragnęli zastosować farbę o najwyższej jakości i autentyczności, wiernie oddającej założenia wiekowe metody  i receptury, a ponadto naturalnej i nieszkodliwej, niestety nie odnaleźli satysfakcjonującego produktu. Wszystkie farby na rynku jedynie imitowały farby kredowe, lub podszywały się pod nie, nie stanowiąc autentycznego pierwowzoru. W ten sposób narodził się pomysł stworzenia własnej linii profesjonalnych produktów. Inspiracje stanowiły renesansowe dzieła malarskie, wiekowe techniki malowania i zdobienia mebli oraz oryginalne stare receptury farb. Założyciele poświęcili wiele czasu, aby stworzyć kolekcję autentycznych farb kredowych łączących w zdumiewający sposób historyczny skład ze współczesnymi zaawansowanymi technologiami.

   Dzisiaj Autentico® jest firma rodzinną, kontynuującą pierwotne założenia i etykę. Farby Autentico® szybko podbiły serca ludzi na całym świecie, a tysiące zadowolonych klientów odkrywa w sobie pokłady kreatywności odnawiając i malując meble prawdziwymi farbami kredowymi Autentico. Autentico wytwarza wiele rodzajów farb i produktów, w tym Autentico® Venice super-ekologiczne farby wapienne o zerowej zawartości lotnych związków organicznych (L.Z.O.) przeznaczone do dekoracyjnego malowania ścian i mebli, a także mikrocement Autentico® Frescolini wyjątkowy produkt do tworzenia wodoszczelnych strukturalnych powierzchni na każdym rodzaju podłoża, a także Autentico®Velvet niespotykaną na rynku farbę do malowania ścian wewnętrznych, cechującą się wyjątkową jakością i genialnym stopniem krycia, która umożliwia stosowanie dekoracyjnych technik takich jak patynowanie, złocenie i transferowanie na ścianach.

  Autentico® Paint produkuje swoje niesamowite farby i woski na terenie Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii.  Wszystkie produkty cechuje doskonała jakość, wszystkie powstały z troską o środowisko naturalne i bezpieczeństwo użytkowników. Szczerze wierzymy, że  pod względem jakości, ilości kolorów i łatwości malowania, żadne farby na świecie nie dorównują produktom marki Autentico®​ Paints. Autentico® Paint jest członkiem AECB, (Stowarzyszenie Zrównoważonego Budownictwa), jest to sieć osób i firm których  wspólnym celem jest promowanie zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie to skupia budowniczych, architektów, projektantów, deweloperów i władze lokalne w celu opracowania, wymiany i promowania najlepszych praktyk w zrównoważonym budownictwie.

Marka Autentico® podbija świat i serca użytkowników we wszystkich krajach europejskich, USA, Meksyku i krajach Ameryki Łacińskiej, RPA oraz Australii. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy przedstawić te niezwykłe farby na polskim rynku.