W sercu historycznej gdańskiej dzielnicy Oliwa mieści się zabytkowy Park Oliwski, sięgający historią do XII wieku - początku powstania opactwa cysterskiego oraz unikalnej w skali światowej, bazyliki archikatedralnej  pełnej wysokiej klasy renesansowych, barokowych i rokokowych dzieł sztuki.

Park Oliwski wraz z Katedrą stanowi zespół zabytkowy i bajeczne tło dla wystaw oraz wydarzeń artystycznych, np dla Mozartiany - Międzynarodowego Festiwalu Muzyki W.A. Mozarta.
W barokowej, francuskiej części Ogrodu znajduje się rokokowy Pałac Opatów, a w nim Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku - miejsce spotkań artystycznych i wydarzeń kulturalnych.
W skrzydle wschodnim Pałacu, obok nieotynkowanej części muru ukazującej gotycki układ cegły, tym samym zdradzającej piętnastowieczne pochodzenie budynku, znajduje się niepozorne wejście do pewnej uroczej restauracji o kameralnych gabarytach, ale jakże znamienitych gościach. Doskonałą kuchnią Restauracji w Pałacu Opatów raczyli się już premierzy, europejscy ministrowie, ambasadorzy, a nawet Anna księżna Anglii oraz Sir Elton John
W tym miejscu właśnie, ma miejsce polska premiera fantastycznej farby kredowej do ścian Autentico Velvet. Wnętrze tej prestiżowej restauracji i jej otoczenie stanowią godny kontekst dla gatunku farby o historycznym pochodzeniu, europejskiej jakości, unikalnym wykończeniu i szlachetnych barwach.

Po ustaleniach z właścicielami, wnętrze restauracji zostało pomalowane kolorem Linen.